PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1322}

Szał

Frenzy
7,2 7 175
ocen
7,2 10 1 7175
7,0 9
ocen krytyków
Szał
powrót do forum filmu Szał

Groza wylewa się z tego filmu hektolitrami. Obraz ten na długo zapadł mi w pamięci a scena z wyłamywaniem palców przyprawiała mnie przez długi czas o dreszcze. Wielki reżyser, wielki film, wielki zawód z mojej strony, żetak mało wpisów.
Polecam każdemu lubi pożądne, bardzo pożądne dreszczowce - nienawidzę słowa thriller.

ocenił(a) film na 9
opoz

Tak patrzę na ten mój wpis i zachodzę w głowę, czemu walnąłem takiego babola w słowie porządne - no cóż zdarza się nawet największym wirtuozom ortografii;)

ocenił(a) film na 8
opoz

Rzeczywiście szkoda,że tak mało wpisów przy tak wyśmienitym filmie.Wspaniały dreszczowiec przez duże "D".

ocenił(a) film na 9
staszki

Mi w pamięci natomiast zapadła scena po pierwszym morderstwie(obraz przerażonej, martwej Blaney). Baardzo dobry dreszczowiec.

opoz

W jednym slowie: mistrzostwo. Jak i niepowtarzalny geniusz Hitchcock'a.

ocenił(a) film na 10
Emez

Pierwszy raz oglądałem ten film mając jakieś 12-13 lat i pamiętam, że przeraził mnie na równi z oglądanymi mniej więcej też w tym samym czasie (czyli niestety jakieś 20 lat temu:) Omenem, Egzorcystą i Dzieckiem Rosemary.

użytkownik usunięty
opoz

Mnie urzekły zdjęcia i budowanie suspensu, te czynniki są znakiem firmowym Hitchcocka. W pamięci utkwiła mi wspaniała czołówka - lot nad Tamizą. Polecam gorąco.

ocenił(a) film na 10

Dodałbym jeszcze wspaniałą muzykę i angielskie poczucie humoru. Arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones