PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1322}

Szał

Frenzy
7,2 7 175
ocen
7,2 10 1 7175
7,0 9
ocen krytyków
Szał
powrót do forum filmu Szał

I znowu Hitchcock...

ocenił(a) film na 8

Tym razem jednak, dokonałbym małych zmian w scenariuszu i więcej uwagi poświęcił głównemu bohaterowi - by jakoś wyraźniej ukazać jego nerwowość, tytułowy szał (bo tak mi się wydaje że to jego właśnie się tyczy). Główne postacie świetnie zagrane - szczególnie Joe Finch w roli Blaneya i Barry Foster jako morderca (choć jak sobie próbuję wpasować w tę postać M. Caine'a to rzeczywiście wydaje się że mógłby być jeszcze lepszy). Do tego jak zwykle ciekawe ujęcia/ruchy kamerą (szczególnie: wycofanie się z domu na ulicę) i świetne 'sytuacje obiadowe' inspektora policji - tutaj podobała mi się scena, kiedy ten opowiadał żonie jak wpadł na trop prawdziwego mordercy, który zostawił ślad w przydrożnej knajpce, gdzie serwują tradycyjne jadło (podczas gdy on w tym czasie wsuwa jakieś świńskie kopyta ;P).

użytkownik usunięty
katrol

Wątek prywatnego życia inspektora i jego eksperymentującej żony jest zabójczy! Stanowi świetną odskocznię i pozwala złapać nieco tchu w tym ponurym filmie. Doskonałym, jak dla mnie :)

ocenił(a) film na 7
katrol

film świetny, a szał można rozumieć też jako stan chorego pobudzenia w jaki wpada Rusk, mówią o tym policjanci gdy mówią o seryjnych zabójcach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones