PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1322}

Szał

Frenzy
7,2 7 174
oceny
7,2 10 1 7174
7,0 9
ocen krytyków
Szał
powrót do forum filmu Szał

Co mnie urzekło:
-perfekcyjnie pokazany Londyn lat 70-tych
-postać głównego bohatera(!), można się silnie utożsamić z bohaterem wrobionym w seryjne morderstwa i opuszczonym w potrzebie przez praktycznie wszystkich.
-trzymająca w napięciu intryga, świetne zwroty akcji; miejscami mocny czy obrzydliwy
-komiczny wątek kulinarny:)
-emocjonująca końcówka(!)
-scena na 10/10 - ta z szukaniem zwłok w ziemniakach.

Hitchcock nie stracił formy z wiekiem:)

None200

Zgadzam się. Thiller naprawde bardzo udany.Alfredo jeszcze dawał rade
pod koniec swej kariery. Jeden z moich ulubionych twórców. Teraz mam zamiar obejrzeć "Psychozę".
Co do "Szału" bardzo ciekawa fabuła i świetna muzyka.Co do gry aktorskiej to bardzo wyrazista rola ofiary,bohatera i sprawcy. No i te wszystkie wątki...Naprawdę bardzo dobry scenario. Film miał też to czego teraz brakuje w thillerach- napięcie.Sytuacja grozy przeplatana z sytuacja zabawną <żona detektywa i jej kulinarne zapędy>
Alfred był poprostu chodzącym schizem dlatego tworzył tak genialne i wybitne dzieła grozy.koniec.acha daje 9/10. ;)

Jane_Mary20

Polecam "Psychozę". Moim zdaniem najlepszy film Hitchcocka. Oglądałem go parę razy i zawsze robi na mnie ogromne wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones